ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

Bu stat zor ışıklanır

13 Şubat 2011

HABER: MURAT ÇELİK Geçen yıl yapımı tamamlanan ve sadece bir maçta kullanılan Bolu Stadı'nın ışıklandırması bir ...

HABER: MURAT ÇELİK

Geçen yıl yapımı tamamlanan ve sadece bir maçta kullanılan Bolu Stadı'nın ışıklandırması bir daha kullanılamadı. Sebebi ise müteahhide olan 330.000 liralık borç. Şimdi alacaklı firmanın sahibi, “^Paramı vermezlerse, ışıklar yanmayacak” diyor.

Geçen yıl eski başkan Necip Çarıkçı'nın uzun uğraşlar sonucu Kayseri Atatürk Stadyumu'ndan temin ettiği ışıklandırmalar Bolu Atatürk Stadyumu'na monte edildi. Yıllar sonra gece maçı oynamanın zevkini tatmaya hazırlanan taraftarlara Altay'la oynanan hazırlık karşılaşmasında bir gösteri yapıldı. Ancak, Altay maçı ışıklandırmanın son yanışı oldu. Çünkü devreye “hazreti bürokrasi” girmişti.

Bir ışık hikayesi

 Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  geçtiğimiz yıllarda Atatürk Stadyumu'nu Bolu Belediyesi'ne kiraladı. Ancak Bolu GSİM, stadyumu kiralamasına rağmen, ışıklandırmalar için ihale yaptı. İhaleyi 415 Bin TL + KDV bedelle Sıkada İnşaat'a verdi. 150 Bin TL de kaparo ödeyen Bolu  GSİM, ihale sonucu Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nden gelen denetçilerce soruşturma geçirdi. “Devirli olan işleri devir yapamazsınız” diyerek stadyumun belediyeye kiralanması doğru bulunmadı. İşler, bu dakikadan sonra karıştı.

“Verin paramı yakayım”

Arkadaşımız Murat Çelik, ihalenin kilit ismi olan müteahhit Rasim Nazik'e ulaştı. Olayın iç yüzünü anlatan Nazik, “Bolu GSİM'in yaptığı ihaleyi 415 Bin TL + KDV fiyatla Sıkada İnşaat olarak biz aldık. 26.11.2009 tarihli çekimin geri kalanını henüz tahsil edemedim. Şuan itibariyle 330 Bin TL alacağım var. Normalde ihaleyi belediyenin yapması gerekiyordu ancak Bolu GSİM'in yapmasında bir sorun bulmadılar. Ben bu stadyumun ışıklarını Altay karşılaşmasında yaktım. Versinler 330 Bin TL'mi yarın ışıkları yakayım” diyerek alacağını istedi.

Parayı kim ödeyecek!

İhale sonrası ışıklandırma resmen bürokratik engellere takıldı. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, “Bu stat zaten 5 yıl sonra bize kalacak” diyerek belediyeye kiralanmasına karşı çıktı. Eski Vali Halil İbrahim Akpınar'ın da onay verdiği ihale sonrası iş müteahhide kaldı. Şimdi, Atatürk Stadyumu'nun ihalesini kiracı olan belediye yerine Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün nasıl yapabildiği akıllarda soru işareti bıraktı. Müteahhit Rasim Nazik'in geri kalan 330 Bin TL'sini kimin ödeyeceği de belirsiz.   

4 yorum yapılmış
 • Rizeli
  17 Şubat 2011 • 17:46
  Bilip bilmeden konuşma ersin rizenin yeni stadını basbakan degil rizeli iş adamları yaptı.
 • ersin gökdemir
  15 Şubat 2011 • 13:12
  başbakan rizenin stadı varken yeni stat yaptı. trabzonun stadı var yenisi yapılıyor. bi bizim stadın ışıklarınımı acamıyor yani yazık oy almaya gelince yöneticilerden biri cıkıpta deseya bolunun stad durumunu ,vekilimiz ne yapıyor uyuyormu acaba, yazık cok yazık hemde
 • fanatik gurbetçi
  15 Şubat 2011 • 14:46
  iktidar partisinden üç tane milletvekilimiz var bu iş biraz uzamadımı acaba
 • Ayhan ÇIRAK
  15 Şubat 2011 • 04:25
  evet süper lige çıkmamak için alsana bahane.Eskiden ışık yok diye çıkılmıyordu şimdide ışık var ama ampulü patladı onun için çıkmayacağız:))))))
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03