ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

YÖNETİM KURULU SESSİZLİĞİNİ BOZDU. SERT GÖNDERMELER

19 Temmuz 2013

Boluspor Yönetim Kurulu’nda Basın Medya Sorumluları Özgen Koca ve Erkan Bektaş imzalı yazılı basın açıklaması ...

Boluspor Yönetim Kurulu’nda Basın Medya Sorumluları Özgen Koca ve Erkan Bektaş imzalı yazılı basın açıklaması yapıldı. Açıklamada Emre Kılınç olayından alt yapıya kadar her konuda suskunluk bozuldu. Açıklamanın bir çok bölümünde Şampiyon Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Çelik’ın iki köşe yazısı ile ilgili sert eleştiriler yapıldı.

  

Değerli basın mensupları

Göreve geldiğimiz günden bu yana kulüp menfaatlerini koruyarak yönetim kurulumuz olarak kamuoyuna sürekli şeffaf olmaya çalıştık. Transfer politikamızdan kulübün işleyişine kadar birçok konuda hem basın mensuplarında hem de kamuoyunda farklı algılamalara sebep olunmaması için açık yüreklilikle görevimizi yürütmeye çalışıyoruz.

Gazete ve internet sitelerinde yer alan bazı konularla ilgili bugüne kadar sessizliğimizi koruduk. Her zaman eleştiriye açık olduğumuzun bilinmesini isteriz. Ancak yanlış yazılan ve kulübümüzün işleyişini, şanlı tarihini derinden yaralayan köşe yazıları ve söylemler konusunda kamuoyuna açıklık getirme ihtiyacı hissettik.

ŞAMPİYON GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ MURAT ÇELİK’İN YAZISINA ELEŞTİRİ

İlk olarak yerel bir internet sitesinde, “Boluspor’un ilk ayıbı” başlığıyla yazılan bir köşe yazısında yer alan konular gerçeği yansıtmamaktadır. Yazıda, yurtdışından Boluspor’un hazırlık kampına gelen genç oyuncularla ilgilenilmediği ve oyuncuların perişan edildiği şeklindeki ifadeler kesinlikle doğru değildir. Gazetecilerin yazdıklarına karışmak bizim işimiz değil ancak bir konu üzerinde başkanımız ve yetkili kişilere sorulmadan yapılan haberleri kabul etmemiz de mümkün değil.

Yurtdışından Bolu’ya denenmek için Almanya, Makedonya ve Bulgaristan’dan 30’a yakın genç oyuncu gelerek 4 gün boyunca tesislerde misafir edilmiştir. Yemekleri, formaları ve konaklama ihtiyaçları karşılanmıştır. Bu süre boyunca bu oyuncular teknik ekibimiz tarafından denenmiştir. Bu futbolcular hiçbir futbol takımına bağlı olmayan amatör oyunculardı. Ancak bu oyuncuların hiçbiri Boluspor’da oynayacak kapasitede olmadıklarına teknik heyetimiz tarafından karar verilmiştir. Yurtdışından gelen bu oyunculara Boluspor’un misafirperverliği fazlasıyla gösterilmiş ve yolcu edilene kadar yakından ilgilenilmiştir. Bu aşamada yazılan “Boluspor’un ilk ayıbı” yazısında yer alan iddialar gerçek dışıdır. 

EMRE KILINÇ’IN OLAYI VE YAŞANANLAR

İkinci olarak kamuoyunu günlerdir meşgul eden Emre Kılınç ve 4 alt yapı oyuncusunun süper lig takımlarından Gençlerbirliği’ne transferi sırasında yaşanan bilgi kirliliğidir. Açıklamamızın başında yer alan şeffaflık ilkemiz bu konuda da önem arz etmektedir. Kimseden bir şey saklamadığımızı kamuoyunun bilmesini isteriz.

MURAT ÇELİK’İN DİĞER YAZISINA DA ELEŞTİRİ

Bu konuyla ilgili olarak aynı internet sitesinde yazılan “Boluspor’un geleceği satılıyor” köşe yazısında yer alan ifadeler gerçek dışıdır. 5 oyuncunun satılması konusunda kamuoyunun bilgilenmesi açıcısından aşağıdaki konuların bilinmesinde fayda olacağını düşünüyoruz.

Emre Kılınç için geçtiğimiz haftalarda Galatasaray takımıyla prensip anlaşmasına varılmış ve sonraki günlerde transferi askıya alınmıştır. Emre’nin ailesi oyuncunun Boluspor’da kalmasına sıcak bakmadıkları ve başka bir kulüple görüştüklerini ifade etmelerinin ardından Boluspor’un menfaatleri doğrultusunda hareket edilmiştir. Gençlerbirliği takımından gelen transfer teklifi sonrasında ailelerin de bu transferleri istemelerinden dolayı teknik heyetimiz ve Ali Beykoz’unda görüş ve onayı alınarak transfer görüşmeleri başlamıştır. 5 oyuncunun geleceğine ipotek konulmaması için önlerini açmak için yönetim kurulumuz insanı bir görev bilinci ile hareket edilmiştir. Gençlerbirliği kulübü ile yapılan anlaşma olsaydı bu sporcuların ilerleyen yıllarda başka bir takıma satışı durumunda kulübümüze yüzde 20 pay gelecekti. Transfer görüşmeleri sonrasında  Gençlerbirliği takımı ile bir araya gelen  Emre’nin  ailesi ve menajeri  görüşme sonrasında fiyat anlaşmazlığı sonucunda transferi gerçekleşmedi. Emre ailesi ve menajeri ile birlikte Boluspor kulübüne geri dönmüştür. Boluspor Kulübü Başkanı Mehmet İnceayan Emre’ye Perşembe günü kampa katılmasını kafasındaki problemleri çıkartarak çalışmalarına başlamasını Boluspor’un önemli bir futbolcusu olduğunu söylemiştir.

Boluspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak Boluspor menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın…

BOLUSPOR YÖNETİM KURULU ADINA

BOLUSPOR BASIN MEDYA SORUMLULARI 

ÖZGEN KOCA - ERKAN BEKTAŞ

2 yorum yapılmış
  • Gittigidiyor
    20 Temmuz 2013 • 06:58
    Madem Emre Boluspor'un en önemli oyuncusu ise sizce böyle bir topçu menajerlerin eline birakilip İstanbul Ankara arasında gezdirilir mı ayrıca madem en önemli bir oyuncu ise hedefe gidecek kadroda tutulması gerekmez mı?siz en önemli oyuncunuza bu muameleyi hak görüyorsanız diğer topçulara yazık olmuş... Siz bu işi bırakın arkadas her hareket açıklama bir öncekinden daha tutarsız olur mu? Eğer yanlış düşünüyorsam açıklamalarınızı arşivden açıp siz söyleyin...
  • hasan bulut
    21 Temmuz 2013 • 07:11
    caner güngör artık sessizliğini bozmalı. tamam yönetimde erkan gibi özgen gibi arkadaşları var ama bolusporun menfaatleri için gereğini yapmalı. Murat çelik bu mücadelede yanlız kalıyor gibi. Hadi caner güngör konuştur kalemini
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03