ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

KAPTANLARDAN PRİM AÇIKLAMASI

30 Nisan 2016

.....................

Boluspor’da futbolcuların Giresunspor maçının primlerini almadıkları için antrenmana çıkmak istemedikleri iddialarına Kaptan Adem Alkaşi ve 2. Kaptan Alican Karadağ'dan yanıt geldi. Alican Karadağ’la birlikte soruları yanıtlayan Adem, “Seçim arifesinde bu tarz şeyleri kesinlikle hoş karşılamıyoruz. Özellikle bizim, yani futbolcuların adı kullanılarak sağa sola haber yapılıyor. Bu haberlerden dolayı insanlar bizi yanlış tanıyıp, farklı şekilde üzerimize gelmeye başlıyorlar” dedi.

“BÜTÜN ALACAKLARIMIZI ZAMANINDA ALDIK”

Adem Alkaşi, “Olmayacak işlerle uğraşmaya başladık. Seçim arifesinde yapılmayacak şeyler. Şunu söylemek zorundayız ki, bu kesinlikle yalan bir haber. Biz bugüne kadar bütün alacaklarımızı zamanında aldık. Hangi kulüp acaba 10 gün gecikmeli olarak para ödüyor bilmiyorum ama biz maaşlarımızı, maç başılarımızı aldık. Kimsenin peşinat alacağı yok. Herkes alacağını tamamıyla aldı. Seçim arifesinde bu tarz şeyleri kesinlikle hoş karşılamıyoruz. Özellikle bizim, yani futbolcuların adı kullanılarak sağa sola haber yapılıyor. Bu haberlerden dolayı insanlar bizi yanlış tanıyıp, farklı şekilde üzerimize gelmeye başlıyorlar.

O haberlerden dolayı farklı bir yerde bize defolun gidin diyorlar. Evet biz 10 haftadır maç kazanamıyoruz, kaybediyoruz ama Başkanımızın bugüne kadar bize kestiği bir ceza yok, kendisine teşekkür ediyoruz. Bizim takımımızın iyiliği için, futbolcuların iyiliği için bugüne kadar hep prim sistemi uyguladı Başkanımız ve bu hafta da yine öyle bir şey yaptı” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZA ULAŞAMAMA GİBİ BİR DURUMUMUZ YOK”

Boluspor Başkanı Savaş Abak’ın rahatsızlığı olduğunu belirten Adem Alkaşi, “Başkanımız Pazartesi gününden itibaren rahatsızlığı ile uğraşıyor. Pazartesi gününden itibaren tedavi olan bir başkanın Boluspor’a mesai harcamasını bekliyoruz. Ve buna rağmen bize mesai harcadı ve dedi ki, ‘Cuma günü saat dörtte gelecek bir miktar para var, bu paranın gelmesi halinde direkt hesaplarınıza geçecektir ama gelmezse sizden 2 gün müsaade istiyorum, Pazartesiye bu paralar sizin hesabınıza geçecek’  dedi” diye konuştu.  

Buna kimsenin de sesi çıkmadı çünkü dediğim gibi 10 haftadır kazanamayan bir gruba karşı hiçbir cezai yaptırım uygulamayan bir adama bizim alacağımız primin herhangi bir hesabı sorulamazdı bizim tarafımızdan. Biz de herhangi bir şekilde bunu sorgulamadık. Başkanımıza ulaşamama gibi bir durumumuz yok çünkü Başkanımız gelip her gün burada fizyoterapistimize ve masörlerimize tedavi oluyor. Bundan dolayı çıkan haberler kesinlikle yalandır. Bugün bize denildi ki, bir sıkıntı oldu, bu sıkıntıdan dolayı da priminiz bugün yatırılamadı, kusura bakmayın, Pazartesi’ye sarkmıştır denildi. Ben de gittim yabancılar dahil futbolcu arkadaşlarımıza durumu anlattım. Hiç kimse problem yapmadan sahaya çıktık” dedi.

“YAPILAN BU HABERLER ÇOK ÇİRKİNDİR”

Kaptan son olarak, “Biz burada ailelerimizle birlikte yaşıyoruz, idmandan çıktığımda 8-10 kişi beni aramış, hayırdır siz sıkıntı mı yaptınız diye. Ben de böyle bir şeyin olmadığını söyledim.  Dediğim gibi ben evdeki çocuğuma, eşime, anneme, babama karşı nasıl saygılıysam işime de öyle saygılıyım. Biz bu işi evet para için yapıyoruz, buraya gelip bir mesai harcıyoruz ama burada olan bir şeyin bu şekilde büyütülmesi inanılır gibi değil. Ben anlam veremiyorum, bu yazılanlar kesinlikle ve kesinlikle yalandır.  Bu haberlere insanlar tamah edip diyorlar ki, siz böyle mi yaptınız. Bu yüzden açıklama yapmak zorunda kalıyoruz ve bu bizi üzüyor. Dediğim gibi Boluspor bir kongre sürecine girmiştir ve kongre sürecinde Boluspor’u yıpratmak için yapılan bu haberler çok çirkindir” ifadelerine yer verdi.

“Primle ilgili hiçbir konu yok”

Boluspor ikinci Kaptanı Alican Karadağ ise, “Fatih hocayla biz idman programı hakkında konuştuk. Hiç öyle şeyler konuşulmadı, idmana çıkıldı ve idmanda herkes gayet istekliydi. Buradan insanları karalamak gerçekten çok kolay, ama o insanların bir ailesi var. Primle ilgili hiçbir konu yok. Biz Adanademirspor maçından sonra da paralarımızı aldık. Çok problem değil prim falan, 3 hafta kalmış, çıkıyoruz, paralarımızı da alıyoruz. Biz bir aileyiz, olmadı bir türlü kazanamadık, hakem girdi devreye, o girdi bu girdi olmadı, üç haftamız var ve hala bir şansımız var mı matematiksel olarak evet var. Bu üç haftada elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz, bu seçim öncesinde böyle haberlere gerek yok. Başkanımız bu zamana kadar her istediğimizi yaptı buradan Başkanımıza da teşekkür ediyoruz” dedi. 

2 yorum yapılmış
  • RemziKrc
    30 Nisan 2016 • 11:32
    Takımda bir şeyler oluyor. Önce 10 haftadır kazanamayan takım olarak cezanızı ödeyin, sonra alacak-verecekler konuşulsun. Kaptan olarak aldıklarınızın karşılığını bu takıma verdiniz mi?
  • RemziKrc
    30 Nisan 2016 • 21:06
    Sporda bazen de güzel haber duymak istiyoruz. Misal; 10 haftadır kazanamayan, taraftarını-yöneticilerini üzen futbolcuların ve teknik ekibin aldıkları primleri geriye verdiler diye bir haber duymak istiyoruz.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03