ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

ÖZKÖYLÜ KÖTÜ GİDİŞATI DEĞERLENDİRDİ

9 Ekim 2019

....................................

Boluspor milli maç nedeniyle verilen araya hızlı başladı. Kırmızı beyazlı ekip 2 günün ardından antrenmanlara başladı. Teknik Direktör Osman Özköylü antrenmandan önce basın açıklamalarında bulundu.

Boluspor’un TFF 1.Lig’de kötü gidişatına devam ediyor. Lige verilen arayı iyi değerlendirmek isteyen kırmızı beyazlı ekip 2 gün aranın ardından antrenmanlara başladı. Teknik Direktör Osman Özköylü basına açıklamalarda bulundu. Laktat testi sonuçlarını değerlendiren Özköylü,  "Şu görüntüde eksiklerimizin ne olduğunu zaten çok iyi biliyorduk. Bugün yaptığımız test sonuçlarına göre takımımızın neden bu şekilde olduğunu çok net görmüş olduk. Bunu çok fazla dillendirmek istemiyorum. Bunu bir mazeret olarak göstermek istemiyorum. Ama malesef çok kötü geçen bir hazırlık kampı, süreci olmuş. Oyuncuların geç katılması, yeterli antrenman seviyesinde takımın çalışamaması oynanacak yüksek şiddetli maçlara hazırlanmak için yapılan antrenmanların çok aşağıda kalması, çok yetersiz olması. Takımın gözle görülür şekilde, ikinci yarılarda özellikle oyunsal olarak da, tempo olarak da geri düşmesine sebep oluyor. Bunları oynadığımız tüm maçlarda gördük. Maçlar 60 dakika oynansa belki Boluspor için daha iyi olacak. Bu işin tam tabiriyle anlatım şekli bu. Ama yapacak bir şey yok. Şu süreçten itibaren bizim nasıl bir yol haritası belirleyeceğimiz konusunda bize ışık tutacak." dedi. Boluspor'un fiziksel olarak seviyesinin sezon başındaki bir kulüpteki gibi olduğunun altını çizen Özköylü, "Maalesef bugünkü test sonuçları daha sezon başında olan, sezona başlayıp 3-5 gün sonra yapılan test sonuçları ile aynı. Bu çok acı verici bir şey. 3 aylık bir süreç geçmiş takımın şu anki olduğu durum, bu takımın sezon başı antrenmanlarına başlıyor olması gerekiyor anlamında. Ligin içindeyiz, 7 hafta olmuş. Bundan sonraki yapılacak planlama çok önemli. Yapılacak antrenmanlar çok önemli. Buna göre hareket edeceğiz. Burada bir şeyler için mazeret üretmiyorum ama takımın bu halde neden olduğunu açıklamak gerekiyor. Maalesef keşke daha iyi bir durumda olsaydık fiziksel olarak. Beklediğimizin çok çok altında değerler çıktı bugün. Bu biraz canımızı sıksa da bu işin altından kalkmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

1 yorum yapılmış
  • RemziKrc
    9 Ekim 2019 • 22:08
    Sayın teknik direktörüm; artık bu milli aradan sonra bu mazereti bırakınız. Devam ederseniz; geçen sezon bir teknik direktörümüz vardı Orhan Kaynak adında; rüzgardan-yağmurdan-kardan-hakemden yenilme bahaneleri ile sezonu bitirdi, siz öyle olmayın. Bu takımı siz kurmadınız, haklısınız ama ikinci transfer dönemine kadar bu futbolcularla maksimum puan almak zorundasınız, başka çare yok.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03