ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

SAVAŞ ABAK VE YÖNETİM KURULU SÖZÜNÜ TUTTU

25 Mayıs 2016

..................

Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristlere yapılan operasyonda şehit düşen Kıbrıscıklı Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz’ın ailesine Boluspor Yönetim Kurulu tarafından alınan evin anahtarı, Bolu Valiliği’nde yapılan törenle baba Divaer Oflaz ve anne Serap Oflaz'a teslim edildi.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz’ın Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde ailesinin yaşadığı 2 katlı ahşap ev şehit cenazesinin geldiği gün büyük yankı uyandırmıştı. Boluspor Kulüp Başkanı Savaş Abak, yaptığı açıklama ile şehit ailesine Boluspor Yönetim Kurulu üyeleri tarafından alınacak evin hediye edileceğini açıklamıştı.

ANAHTAR TESLİM EDİLDİ

Boluspor Yönetim Kurulu tarafından alınan ev, şehit ailesine Bolu Valiliği’nde yapılan törenle teslim edildi. Törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Boluspor Başkanı Savaş Abak katıldı.

Anahtar teslim töreninde açıklamalarda bulunan Bolu Valisi Aydın Baruş, “Vatanın bütünlüğü uğrunda şehit olan kardeşimizi rahmetle anıyoruz. Anne ve babasına da Allah’tan rahmet diliyoruz. Tabi şehitlerimizin ailelerine sahip çıkmak hepimizin görevi gerek devlet olarak gerek sivil toplum kuruluşları olarak. Bu sorumluluk hepimizin üzerimde, bizde bu sorumluluktan yola çıkarak ailenin durumunu göz önünde bulundurarak iş adamalarımızla temasa geçerek kendilerime daire teslim ediyoruz. Şu anda onun mutluluğunu yaşıyoruz. Boluspor’un yönetiminin katkılarıyla kendilerinde Sağlık Mahallesi’nde bir daire verilecek. Biz onların daima arkasındayız destekçisiyiz. Diğer ihtiyaçları içinde onlara yardımcı olmaya devam edeceğiz. Ben tekrar şehidimizi rahmetle anıyorum milletimize de ailesine de sabırlar diyorum” dedi.

“SİZ BİZE ŞEHİDİMİZİN EMANETİNİZİNİZ”

 Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Öncelikle şehidimize Allahtan rahmet diliyorum. Şehidimizi geri getirme gibi şansımız yok ama geride kalanlara sahip çıkmak bizim görevimiz. Bu teklifimizi kabul ediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Tabi bunu gerçekleştirme de yardımcı olan Boluspor Yönetim Kurulu’ndan Allah razı olsun. Siz bize emanetsiniz, şehidimizin emanetiniziniz. Şu an evin içindeki eksikler tarafımız tarafından yapılacaktır. Çocuklar buraya geldiğinde iş konusunda devletimizin ve bizim yapmamız gereken şeyler var. Biz hep yanınızdayız. Önemli olan geride kalan yavrularımızın ve sizin yaşamınızı sürdürmenizdir. Tekrar Bolu Valimize, İl başkanımıza ve Boluspor yönetimine gösterdiği gayretlerden dolayı kutluyoruz” şeklinde konuştu.

“BU BİZİM BOYNUMUZUN BORCU”

Anahtar teslim töreninde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ardından konuşan Boluspor Başkanı Savaş Abak; “Bizim burada yaptığımız çok büyük bir şey yok. Boluspor yönetimi olarak burada yaşayanlar olarak ve Türkiye’de ki iş adamları olarak zaten bu bizim boynumuzun borcu. Biz yaranıza ufak bir merhem olabildiysek bizim için yeterlidir. İnşallah hayırlı uğurlu olur. İnşallah bizlerde sizin yaranıza ufak bir mehlem olabiliriz” dedi.

“GİDEN GERİ GELMİYOR AMA BUNLARIN YAPILMASI ÖNEMLİYDİ”

Son olarak Anahtar teslim töreninde açıklamalarda bulunan Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; “Ben bir defa daha şehidimizin anne babasına sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Şehit olan kardeşimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Tabi giden geri gelmiyor ama bunların yapılması önemliydi. Çok söyleyecek bir şey yok. Burada ciddi anlamda özveri gösteren Boluspor başkanına ve tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin bu olaya dâhil olduğu için kendisine de teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasının sonlandırdı.

Kaynak - Sefa Günay - Bolu Takip Gazetesi

1 yorum yapılmış
  • GazurletManda
    26 Mayıs 2016 • 12:08
    Yardımı medya önünde yapmak ne kadar doğru. Koskoca Boluspor başkanı reklam peşinde koşar olmuş.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03