ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

NECİP ÇARIKÇI'DAN UMUT VEREN AÇIKLAMA

11 Şubat 2020

.....................

Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı, "Boluspor Başkanı olarak küme düşeceğiz diye zerre bir korkum yok. Hocamız Osman Özköylü’ye, teknik ekibine, futbolcularıma güvenim ve inancım tam. Yaşadığımız sürecin tamamen psikolojik olduğunu biliyorum. Sadece özgüven kazanmalıyız. Boluspor düşmeyecek" dedi.

TFF 1. Lig ekibi Boluspor, son yılların en kötü sezonunu geçiriyor. Ligde 21 maçta topladığı 15 puanla son sırada yer alan Boluspor'un Başkanı Necip Çarıkcı yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Çarıkcı, "Bolusporumuzun İzmir deplasmanından puansız dönmesinin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz. Oynadığımız futbolun karşılığı kesinlikle 3 puan, en kötü 1 puan olmalıydı. Özellikle ilk yarı futbolcularımızın sergilediği performans etkileyici derecedeydi. Ancak acı gerçekte şu ki; Güzel futbol yine bize puan getirmedi ve şanlı Bolusporumuz Ligin sonuncusu durumunda. Geriye dönüp geçen 21 haftaya baktığım da, başarılı bir performans sergilemediğimiz çok net görülüyor. Bunu söylerken, Boluspor Başkanı olarak ta özeleştiriyi yapmak ilk önce bana düşer. Günü geldiğinde günahıyla-sevabıyla bu başarısız süreci -Boluspor’u sevenler olarak- hep birlikte masaya yatırır, tartışır, konuşur, Boluspor’un geleceğini hep birlikte belirleriz." dedi. 

BU LİGDEN DÜŞECEK KADAR KÖTÜ DEĞİLİZ 
Başkan Çarıkcı, ligden düşmek gibi bir korkularının olmadığını ifade ederek, "Kötüyüz ama bu Ligden düşecek kadar kötü değiliz. 18’inci sırada olacak kadar kötü değiliz. Erzurumspor maçında bir hakem hatası maçı elimizden aldı. Altay maçında gördüğümüz kırmızı kart ise güzel futbolumuzu frenledi. Bolu kamuoyu ve Boluspor sevdalıları şunu çok iyi bilmelidir ki, Boluspor Başkanı olarak küme düşeceğiz diye zerre bir korkum yok. Hocamız Osman Özköylü’ye, teknik ekibine, futbolcularıma güvenim ve inancım tam. Yaşadığımız sürecin tamamen psikolojik olduğunu biliyorum. Sadece özgüven kazanmalıyız. Örnek verecek olursam, geçtiğimiz yıl Fenerbahçe’nin yaşadığı psikolojik süreci bu yıl biz yaşıyoruz." diye konuştu. 

DAHA DAĞITILMAMIŞ 39 PUAN VAR 
Başkan Necip Çarıkcı ligin bitmesine daha 13 hafta olduğunu ifade ederek, "Daha 13 hafta var. Yani dağıtılmamış 39 puan. Bu psikolojik savaşı üst üste alacağımız 2-3 galibiyet ile aşacağız. Sadece ayağa kalkmamız, kafamızı kaldırmamız gerekiyor. Tamam, işimiz kolay değil ama çok da zor değil. Bu düşüncelerimi taraftarımızın büyük bir kesiminin de taşıdığını düşünüyorum. Takıma olan inançlarından şüphesi olmayan, 600 km uzaktaki deplasmana bu inançla giden taraftarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu takıma ve teknik heyete inandıkları için Boluspor Başkanı olarak onlarla gurur duydum. Gün, kavga etme, eski defterleri açma günü değil. Hele hele felaket senaryosu yazma günü hiç değil." ifadelerini kullandı. 

GÜN KENETLENME GÜNÜ 

Çarıkcı'nın açıklamasının son bölümünde şu ifadeler yer aldı: 
"Gün, kenetlenme günü, inancımızı güçlendirme günü. Ayağa kalkma günü. Bu Takıma ve bu Teknik Heyete inanarak etrafında toplanma günü. Taraftarımızın tezahüratlarında yaptığı betimleme de dedikleri gibi, bu Boluspor küme düşmeyecek! Boluspor Başkanı olarak buna inancım tam! Mayıs’ta herkes eteğindeki taşları döker, eleştirisini yapar, söyleyeceğini söyler. Bolupor’un geleceğe umutla bakması için ne gerekiyorsa yapılır. Ama bugün o gün değil. Bugün inanma günü. Bugün karşılıksız sevme günü."

5 yorum yapılmış
 • yakup
  12 Şubat 2020 • 03:48
  BU ADAM HAYAL ALEMİNDE YAŞIYOR.FUTBOLUN F SINDEN ANLAMAYAN ZAVALLI.YAPTIGIN 9 TRANSFERİ NEYE GÖRE YAPTIN BUNLARLAMI DÜŞMEYECEKSİN BIRAK BU IYIMSERLİGİ KANDIRMA BOLU HALKINI HOCA GİTMEK İSTİYOR GONDER GİTSİN HAYIR GELMEZ ARTIK.SEN İLK DEVREDE COK BÜYÜK YANLIŞLAR YAPTIN KÜÇÜLMEYE GİDECEM DİYE DEMEC VERDİN TFF 1.LİGİN EN KÖTÜ TAKIMINI KURDUN.BU LİGDE BİZDEN KÖTÜ TAKIM YOK NECİP EFENDİ BOŞ KONUŞMA TAKIM DÜŞÜYORRR...
 • Halitcanbaz
  12 Şubat 2020 • 03:58
  Bazı laflar vardır sanatçı levent Ülgenin akasya Durağı dizisinde dediği gibi ağza bak ağza yada ağzı olan konuşuyor.yada sarkidaki gibi uyu yavrum ninni uyutayim seni nenni uyuda büyü nenni bende diyorum ki geçer 13 hafta nenni inşallah dediğin olur nenni
 • BOLUSPORLUAYDINLIYKSEL09
  12 Şubat 2020 • 04:32
  Sayın Çarıkçı istatistikler yüzde 80 tutar
 • emre
  13 Şubat 2020 • 03:53
  NECİP BAŞKAN BU SENE BU TAKIMI KÜME DÜŞMEKTEN KURTARIN OSMAN HOCA İLE SENİN HEYKELİNİ KULÜP BİNASININ ÖNÜNE DİKECEĞİZ. YA DÜSÜRÜRSENİZ ......
 • RemziKrc
  13 Şubat 2020 • 08:45
  İnşallah düşmeyiz başkanım ama aldığımız futbolcular şu ana kadar bir farklılık yaratacak, skoru değiştirecek futbolcu bu haftaya kadar göremedik. İkinci devre başladığında alınacak 51 puan var diyorduk, şimdi 39 diyoruz, ama puanları hep rakiplerimiz alıyor.Başkanım senelerdir bunun içindesiniz, nasıl bu kadar bir hata yaparsınız?
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03