ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

"GÖNÜL İSTER Kİ 'VAR' OLSUN"

19 Şubat 2020

.........................................

Boluspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, Süper Lig’de uygulanan Video Assistant Referee(VAR) uygulaması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özköylü, “Hakemler Süper Lig’de, VAR’ın rahatlığı ile maç yönetiyorlar. Orada yanlış bir karar varsa hemen durdurup VAR’dan doğru kararı çıkarabiliyorlar. Ama burada verilecek kararın geri dönüşü yok” dedi.

Boluspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, Türkiye’de yalnızca Süper Lig’de uygulanan Video Assistant Referee(VAR) uygulaması hakkında konuştu. Özköylü, VAR uygulamasının TFF 1. Lig’e gelmesinin gerekli olduğunu ve ciddi bir yatırım gerektirdiğini belirtti.

“EĞER VAR OLSAYDI ERZURUMSPOR KARŞILAŞMASINDAKİ PENALTI KARARI DEĞİŞİRDİ”

Osman Özköylü, TFF 1. Lig’de hakemlerin vereceği kararın dönüşünün olmadığını söyleyerek, “Hakemler Süper Lig’de, VAR’ın rahatlığı ile maç yönetiyorlar. Çünkü orada yanlış bir karar varsa hemen durdurup VAR’dan sorgulayabiliyorlar ve doğru kararı çıkarabiliyorlar. Ama buraya geldiklerinde o rahatlığı burada gösterdikleri zaman, burada verilecek kararın geri dönüşü yok. Ben eminim ki, Erzurum maçında verilen penaltı kararı, eğer VAR olsaydı iptal edilmişti” ifadelerini kullandı.

“GÖNÜL İSTER Kİ VAR GELSİN”

Özköylü, VAR uygulamasının TFF 1. Lig’de de uygulanması gerektiğini ifade ederek, “Tabi ki bu bir yatırımdır. VAR’ın buraya gelmesi, çok daha büyük bir yatırım ve personel ihtiyacı gerektirir. Onun kararını federasyon verecektir. Gönül ister ki olsun. Hadi diyelim buraya geldi, biz kendimizi kurtardık. 2. Lig, 3. Lig ne olacak? Orada daha büyük facialar oluyor. Kime, ne göstereceksin? Bizde yayın var. Bir görüntüyü alıp, çıkarıp, gösterebiliriz. Ama iş işten geçtikten sonra göstersek ne fayda?” şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03